Momčad Denisa Prematea na jedno od najtežih gostovanja stigla je sa dvanaest igrača prilično oslabljena. Dajla se i sa jačima ovoga proljeća i ove sezone i te kako dobro nosila, pa pobjeda od pet golova razlike je i zaslužena, ali i očekivana.

Nakon odlične akcije Fabijančića, Huskića i Červara, Matošević je u 13. minuti doveo Dajlu u vodstvo, da bi isti igrač deset minuta prije kraja prvoga dijela odbijenu loptu nakon udarca Červara smjestio u vodnjansku mrežu za 2:0.

Da ne ostane usamljen danas u pogotcima, nakon sat vremena igre pridružio se Matoševiću i Toni Najhart poentiravši za 3:0, da bi četiri minute kasnije nakon kontre koju je sam istrčao Matošević isti igrač postigao i svoj treći današnji pogodak.

“Petardu” je Vodnjancima zaokružio Najhart šest minuta prije kraja susreta. Dajla je ponovno lider i čeka sutrašnji rasplet u Kašteliru i Krnici.

NOVIGRAD – Stadion Laco – 2. ŽNL – 24. kolo – SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj), POMOĆNICI: Dorijano Marić (Kanfanar) i Evelino Marić (Žminj)

DAJLA – VODNJAN 5:0 (2:0)

Žuti kartoni: Huskić, Brajković, Fabijančić (Dajla)

Strijelci: 1:0 Matošević 13′, 2:0 Matošević 35′, 3:0 Najhart 61′, 4:0 Matošević 65′, 5:0 Najhart 84′

DAJLA: Novaković, Fabijančić, Markotić (46. Jugovac), Huskić (75. Brčić De.), Červar (80. Međimurec), Najhart, Čuk, Prpić (67. Brčič Da.), Brajković (46. Tabar), Stojić (76. Peculić), Matošević

Trener: Hrvoje Lončarević

VODNJAN: Radolović, Topić, Marjanović F., Pavić, Marjanović D., Baretić, Martinović (62. Kostadinović), Barišić, Vitasović, Čović, Šverko

Trener: Denis Premate