Home Rukomet Prva HŽRL Triler u Umagu završio bez pobjednika

Triler u Umagu završio bez pobjednika

Utakmicu 9. kola 1. HRL za žene odigrale su danas Umag i Koka.

Važna je to utakmica bila za obje ekipe, a samo otvaranje susreta pripalo je gošćama koje nakon deset minuta igre, preko Jalušić, imaju 6:9. Umažanke su hvatale rezultat međutim Koka ima rješenja za umašku obranu, pa je u 19. minuti 9:13. Domaćin se vraća u susret preko Borizovske i Miočinović, pa na semaforu nakon 22 minute stoji 12:14. Odvojile su se na kratko rukometašice Koke, ali Barišić te kasnije Borizovska vuku Umag do 16:17 u 29. minuti.

Dežić je dvaput uzastopno pogodila na otvaranju drugog djela, pa je Umag ponovno u zaostatku od četiri pogotka. Nakon kratkog perioda igre gol za gola Umag postupno smanjuje zaostatak, a zahvaljujući Barišić koja poentira u 46. minuti na semaforu stoji 24:24. U napadu Koke neumorna je Dežić, a igra gol za gol prekida se u 52. minuti kada mini seriju od dva pogotka imaju gošće. Tri minute prije kraja Koka ima +3 (28:31), ali Umag preko Pavković i Borizovske vraća na -1 (30:31) u 58. minuti. Nakon pogotka Domjan za Kokinih +2 ukazala se možda i najveća konstanta u ekipi Umaga ove sezone, Nataša Miočinović, te sa dva uzastopna pogotka osigurala bod.

UMAG – SD Stella Maris – 1:HRL za žene – 9. KOLO
SUCI: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek)

UMAG – KOKA 32:32 (16:18)

UMAG: Sladić, Kernjus, Miočinović 9, Pavković 4, Borizovska 6, Blašković, Sablić, Grbavčević 3, Vrančić, Barišić 6, Krivokapić 1, Hrelja, Kremer, Gombar, Jajčević 8.

Sedmerci: 5/6, Isključenja: 10 minuta (Krivokapić 4, Barišić 2, Sablić 2, Vrančić 2)

Trener: Valentino Štingl

KOKA: Flegar, Jalušić 4, Perić 3, Kuzminski 2, Markulinčić, Bešenić, Domjan 2, Šopar, Košćak, Car 2, Hren, Strahinja, Ljubić 3, Smiljčić 2, Dežić 14.

Sedmerci: 3/5, Isključenja: 2 minuta (Domjan 2)

Trener: Zoran Jeftić