Na sinoć održanoj sjednici Izvršnog odbora NSŽI-a, na skoro četverosatnoj sjednici, vjerojatno začinjenoj svime onime što takvi skupovi nose, donijeta je najbitnija odluka.
Ona se ticala ključnog pitanja, a to je tko će biti četrnaesti član elitnog županijskog natjecanja nakon odustajanja Moele i njihovog spuštanja na početni level natjecanja, a samim time i pitanja koja će momčad popuniti Drugu županijsku ligu.
Sve je u rukama Denisa Išića, alfe i omege NK Muntić. Njegova dugogodišnja želja da svoj klub uvrsti u elitu, sada ovisi samo i isključivo o njemu, odnosno o članovima Izvršnog odbora kluba sa Grabri. Naime, oni će večeras ili najkasnije sutra održati svoju izvanrednu sjednicu i donijeti odluku žele li se, mogu li se i hoće li se upustiti u izazov Prve ŽNL.
Ono što je jasno, potpuno decidirano od strane Izvršnog odbora NSŽI je činjenica da ukoliko Muntić i Išić to žele, morati će prijaviti zamjenski teren jer na Grabrima se Prva ŽNL neće igrati.
O Išićevoj odluci sada, naravno, ovisi i sastav Druge ŽNL. Ukoliko Muntić prijavi momčad za “elitu” tada bi 28. kolovoza u Kanfanaru, Vodnjan i Buzet odigrali kvalifikacijsku utakmicu za popunu Druge ŽNL.
Znači li to, ako Muntić ne pristane, da ćemo gledati okrnjeno natjecanje u eliti sa trinaest članova, što bi bio ponovno povratak stepenicu natrag, ostaje nam da sačekamo do odluke koju će večeras, odnosno najkasnije sutra navečer donijeti odgovorne osobe kluba iz Muntića?













