Ovog tjedna je u Puli, u Osnovnoj školi Veli Vrh, održana po treći put sportska manifestacija Pula Jiu-Jitsu Open 2024 i Prvenstvo Hrvatske za seniore 2024. Na Pula Openu je sudjelovalo 247 natjecatelja u 60 kategorija iz 25 klubova.
Bilo je natjecatelja iz svih krajeva Hrvatske, Slovenije, Italije, Ukrajine i Srbije. Organizator JJK Lotus iz Pule je nastupio sa 20 natjecatelja na Openu i dva na prvenstvu. Moglo se vidjeti i kako dvoje europskih prvaka, Leana Žunić i Mateo Matteoni, potvrđuju svoje uspjehe na tatamiju.
Lotusovci su na Openu osvojili 17 medalja i to.:
ZLATO
U12 – 28kg Mateo Matanović
U12 – 32kg Fran Vorkapić
U12 – 36kg Ana Maria Kuzmanić
U12 – 48kg Anton Kalčić
U14 – 36kg Toni Vorkapić
U14 – 56kg Loren Ivičak
U16 – 48kg Leana Žunić
18+ 94+kg seniors Mateo Matteoni
SREBRO
U8 – 23kg Marin Peruško
U14 – 44kg Nicolas Ravarotto
U14 +57kg Iva Radoš
U18 – 85kg Giuliano Boucaux
BRONCA
U8 – 26 kg Gabriel Salvador
U14 – 40kg Lukas Dabić
U14 – 44kg Mike Kosović
U16 – 69kg Arian Kuzmanić
U14 – 57kg Antea Alviž
U10 – 32 kg Karlo Hajduković 9. mjesto
U12 – 40kg Leo Ražem 5. mjesto
18+ seniors – 85kg Vedran Štimac 5. mjesto.
Od ukupno 25 akademija, domaćin je zauzeo 5. mjesto sa 17 osvojenih medalja. Na Prvenstvu Hrvatske za starije nastupili su Stela Jačimović u kategoriji – 63kg i osvojila srebro te Marco Žunić osvojivši četvrto mjesto u kategoriji – 69kg. Na prvenstvo seniora se prijavio 31 natjecatelj u šest kategorija.
Natjecatelji, njihovi roditelji i prijatelji koji su im došli pružiti podršku obišli su glavne znamenitosti grada Pule, probali istarsku kuhinju, a oni najhrabriji su odlučili uživati i u našem moru.
Sve pohvale idu organizatoru Ju Jitsu klub Lotus koji je ovaj dio natjecanja u Hrvatskoj digao na višu organizacijsku razinu.
Klub se posebno zahvaljuje Hrvatskom Ju Jitsu Savezu i Sportskoj zajednici Grada Pule na pruženoj podršci te svima koji su sudjelovali u organizaciji i provođenju same manifestacije u dvorani, roditeljima i članovima kluba koji su pomogli u svim fazama organiziranja.