Home Rukomet Premijer HMRL U smiraju susreta Porečani upisali novu domaću pobjedu

U smiraju susreta Porečani upisali novu domaću pobjedu

Matija Rađaković (FOTO: Facebook)

Rukometaši Poreča večeras su u svom Velom Joži savladali Bjelovar. Nakon sat igre rezultat je glasio 32:27 u korist domaćina. Početak nije dao nagovijestiti takav rasplet situacije na parketu.

Žilavi gosti u nekoliko navrata vode, a u 21. minuti imaju dva gola „viška“, rezultat je 7:9. Porečani su se u narednim minutama pribrali pa u dva navrata minimalno vode, prvo golom Rađakovića, a potom i Sakića. Poreč i na odmor odlazi sa „plus jedan“, rezultat je 14:13, a Filipović je strijelac.

U nastavku ista slika na terenu, iako domaći u nekoliko navrata imaju gol prednosti žilavi Bjelovarčani ne dopuštaju Poreču da ode na ozbiljniju prednost. Posljednji put gosti egal drže u 48. minuti, rezultat je glasio 22:22. Tada domaći zadnjim atomom snage uspijevaju u nekoliko minuta stvoriti prednost od tri gola razlike (27:24), pa u zadnjih pet minuta ulaze nešto mirniji. Do kraja su tu prednost dodatno povećali i slavili pobjedu, protiv večeras žilavog i neugodnog Bjelovara, rezultatom 32:27.

Najbolji domaći igrač bio je Rađaković sa devet golova, od čega je pet zabio iz sedmerca. Jednak broj golova za Bjelovar zabio je Dominik Smojver, koji je iz igre postigao jedan više od Rađakovića.

POREČ – SRC Veli Jože – PREMIJER HMRL – 15. KOLO
SUCI: Marko DUSPARA – Hrvoje ROGIĆ (oba Velika Gorica)

POREČ – BJELOVAR 32:27 (14:13)

POREČ: Muranović, Sakić 3, Mataija 4, Medved, Thoss 3, Cipraka, Perić 5, Radojković, Petrov, Čopić, Filipović 5, Rađaković 9 (5/5), Plovanić, Moslavac 2, Zujić 1.
Sedmerci: 5/5, Isključenja: 8 minute (Medved 4, Sakić 2, Perić 2)
Trener: Dinko Đanković

BJELOVAR: Prvonožac, Šaravanja 2, Beljan, Fiala 2, Repušić 5, Popović, Grganić, Vidović, Šimunović 3, Grgić, Obradović, Jurišić 3, Grizelj 2, Mitrović, Smojver Doma. 1, Smojver Domi. 9 (4/4).
Sedmerci: 4/4, Isključenja: 10 minute (Šimunović 4, Šaravanja 2, Fiala 2, Grizelj 2)
Trener: Hrvoje Privšek