Home Rukomet Prva HRL Jug U susretu s puno preokreta na kraju slavio Buzet

U susretu s puno preokreta na kraju slavio Buzet

Buzet je nakon pobjede u Istarskom derbiju otišao na gostovanje u Crikvenicu gdje ih je dočekala posljednja momčad prvenstva. Iako se očekivala puno uvjerljivija pobjeda buzetske momčadi domaćin je dobro namučio favorizirane goste.

Buzet u utakmicu ulazi usporeno te u uvodnim minutama gledamo igru gol za gol u kojoj svoju momčad vuku Vučko i Božić. Domaćin igra puno bolje, pa u konačnici ima osjetnu prednost. Naime, zaredali su četiri pogotka domaći rukometaši, pa u 16. minuti pogotkom Pikeca vode 8:5. Nakon toga, u priključku su Buzet zadržali Valković i Bozić, ali Mornar – Dramalj preko Stupara deset minuta prije kraja prvog djela vodi 10:7. Tada Buzećani uzimaju sve u svoje ruke te serijom od pet uzastopnih pogodaka dolaze do vodstva od +2 (10:12). Ipak, do poluvremena domaćin se vratio iz tog zaostatka, pa se na odmor odlazi s 13:13.

Bolje su drugi dio otvorili domaćini, pa je nakon pet minuta igre u nastavku rezultat 15:13. Vidjeli su Buzećani da je vrag odnio šalu, pa malo “stisli gas”. Vučko je predvodio seriju pogodaka nakon koje u 40. minuti Buzet vodi 15:17. Mornar – Dramalj ponovo sve okrenuo u svoju korist, pa je nakon samo dvije minute 18:17. Danas jedini raspoloženi u redovima Buzeta bio je Vučko koji svoju momčad vuče do novog preokreta te u 46. minuti Buzet ima 18:20.

U posljednjih deset minuta ulazi se rezultatom 20:20 gdje se do 55. minute igra gol za gol, a potom je Buzet ipak serijom pogodaka postavio konačnih 22:26 i pokazao kako je u ovom trenutku kvalitetnija momčad.