Home Rukomet Premijer HMRL Umag poražen u važnoj utakmici

Umag poražen u važnoj utakmici

Važna utakmica odigrana je danas u Umagu gdje je domaćin ugostio Bjelovar. Izravni suparnici u borbi za što bolji plasman u Ligi za opstanak pružili su dobru utakmicu. Na kraju, zasluženo slavi, danas bolji Bjelovar.

Umag poletno otvara utakmicu, pa Bošnjak u osmoj minuti poentira za 5:3. Međutim, Umag nakon te uvodne prednosti polako pada, a Bjelovarčani svakim napadom rastu. Već u 14. minuti svoju momčad u prednost dovodi Šaravanja. Držao se domaćin koliko toliko u nastavku poluvremena međutim pred sam kraj poluvremena Bjelovar “lomi” utakmicu i na poluvrijeme odlazi s tri pogotka prednosti.

Nakon sedam minuta nastavka gosti ulaze u seriju kojom, kako se kasnije ispostavilo, rješavaju utakmicu. Seriju je zaključio Čurić, pa tako u 41. minuti Bjelovar ima prednost od 13:18. Mini seriju za priključak od dva pogotka  imao je Umag kada je Buvinić pogodio za 15:18 međutim domaćin se nije uspio vratiti. Razigrao se gost do kraja, pa je rezultat u 49. minuti velikih 16:22.

Bila je ovo vrlo važna utakmica za Umažane koji će se morati “vaditi” u sljedećim kolima, a po svemu danas viđenom predstoji im i grčevita borba u Ligi za opstanak.