Home Rukomet Premijer HMRL Umag se od polusezone oprostio domaćom pobjedom

Umag se od polusezone oprostio domaćom pobjedom

Dino Horozović (FOTO: Tea Štokovac)

Veoma napeta i zanimljiva utakmica odigrala se večeras u Umagu. Sesvete su pokazale da su kvalitetna momčad, ali da bi se ostalo neporaženo na sjeverozapadu Istre, ipak treba još malo više.

Umag je vodio cijelu utakmicu – doslovno. U šestoj minuti bilo je 4:1, u 17. 9:5, a na predahu “samo” 13:10. U posljednjih 15 minuta ulazi se s 21:17, ali nakon toga Sesvećani uspijevaju u 50. minuti preko Mihaljević poravnati serijom od četiri gola.

Do kraja susreta Umag još jedanput ‘bježi’ na tri gola razlike, Buvinić je u 58. minuti pogodio za 26:23 i tu je susret bio završen što se pobjednika tiče, iako je do kraja moglo biti još svašta.

Osim standardno fantastičnog Tomislava Severca (devet golova) i vratarskog dvojca Vončine i Milinkovića koji su postigli tri gola, ali i obranili 11 lopti, super su utakmicu odigrali i mladi Gabriel Buvinić s pet pogodaka te Dino Horozović s jednim manje.

UMAG – OŠ Marija i Lina – PREMIJER HMRL – 11. KOLO

UMAG – SESVETE 29:27 (13:10)

UMAG: Vončina 1, Buvinić G. 5, Krupić, Maros, Horozović 4 (1), Bošnjak 3, Ružić, Severec 9, Milinković 1, Lekić, Matijević, Gorbunovs, Koler 1, Sinčić 5

SESVETE: Mudrinjak, Grgurić, Šuker, Mihaljević 7, Šehić 3, Ezgeta, Perković 5, Mirosavljević 2 (2), Jurakić 1 (1), Bahtijarević 6, Kuraja, Panjan, Kocen, Krešić 1, Strbad 2 (1)

Isključenja: Umag 10 minuta (Sinčić 4, Severec 2, Bošnjak 2, Horozović 2) Sesvete 6 minuta (Strbad 2, Grgurić 2, Kuraja 2)