Home Rukomet Prva HŽRL Umag siguran na neugodnom gostovanju

Umag siguran na neugodnom gostovanju

Nakon pobjede na domaćem terenu protiv Dugog Sela rukometašice Umaga otišle su put Čakovca gdje ih je dočekao Zrinski.

Na otvaranju susreta malu prednost ima domaćin koji preko Gudelj u u 9. minuti vodi 4:2. Uozbiljile su se malo Umažanke, pa je je nakon šest minuta pogotkom Barišić 5:8. Međutim, tvrde su domaće rukometašice, pa u 26. minuti preko Vukojević poravnavaju na 10:10. Pogodila je Vukojević +1 i za +2, pa je u 29. minuti (12:10).

Po povratku iz svlačionice još su se malo mučile Umažanke, a onda od 39. do 44. minute ulaze u seriju pogodaka koju okrunjuje Barišić pogotkom za 17:21. Gradile su gostujuće rukometašice prednost, pa tako u 48. minuti poentira Lisjak za 19:24, a potom je Barišić sedam minuta prije kraja pogodila za 20:26. Jasno je bilo tada da će još dva boda put Umaga gdje je europski rukomet sve bliže. Do kraja susreta pobjedu gostiju potvrdile su Jajčević i Plahinek.

ČAKOVEC– SD graditeljske škole Čakovec – 1- HRL za žene – 22. KOLO
SUCI: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba Karlovac)

ZRINSKI – UMAG 22:28 (12:11)

ZRINSKI: Kozjak, Car, Balent 1, Gudelj 4, Radek, Borković 4, Balić, Resman 2, Bartolić 3, Blagus, Rebernik, Vukojević 7 (5), Potočnjak, Vuljak, Laptoš, Šestak 1.

Sedmerci: 5/5, Isključenja: 10 minuta (Gudelj 4, Balent 2, Borković 2, Balić 2)

Trener: Goran Mrđen

UMAG: Gaborov, Plahinek 4, Kernjus, Miočinović 7 (4), Jajčević 1, Pavković 3, Blašković, Nushi 1, Bunić 2, Pavić, Lisjak 3, Barišić 7, Kremer.

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 14 minuta (Pavković 6, Barišić 4, Miočinović 2, Bunić 2)

Trener: Bruno Maros