Home Rukomet Premijer HMRL Umag sjajnom igrom u drugom poluvremenu svladao Dubravu

Umag sjajnom igrom u drugom poluvremenu svladao Dubravu

Dvanaesto kolo Paket24 Premijer Lige donijelo nam je zanimljiv okršaj između Umaga i Dubrave. Domaćin je imao prednost domaćeg terena i imperativ pobjede dok su gosti s pobjedom mogli skočiti na drugo mjesto.

Dubrava bolje otvara susret te preko raspoloženog Vozaba u četvrtoj minuti vodi 1:3. Dugo su gosti održavali prednost od jednog pogotka u igri gol za gol, a prvo izjednačenje na utakmici vidjeli smo u 22. minuti kada je Radić postavio 11:11. Dvije minute nakon Umag je poveo preko Sinčića 13:12. Buvinić i Horozović održavali su prednost Umažana međutim u samoj završnici Dubrava preko Vozaba i Komljenovića na poluvrijeme odlazi s pogotkom prednosti.

Iz svlačionice nakon odmora izašao je drukčiji Umag koji je dominirao u drugom djelu. Od 36. do 39. minute domaćin ima seriju od četiri uzastopna pogotka te dolazi do prednosti od četiri pogotka (23:19). Dubrava je uspjela, preko Vozaba, smanjiti u 43. minuti na 27:25 međutim bilo je to kratkog vijeka. Radić s dva te Buvinić s jednim pogotkom donijeli su Umagu pet pogodaka prednosti (30:25). Prednost Umaga je samo rasla, a tri minute prije Ćuzović postavlja velikih 37:28.

UMAG – SD Stella Maris – Paket24 Premijer Liga – 12. KOLO
SUCI: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

UMAG – DUBRAVA 37:30 (15:16)

UMAG: Lučin, Buvinić 8, Rajković, Kamba, Galović, Horozović 1, Tomljanović 5, Krupić, Milinković, Matijević, Radić 7, Sinčić 6, Golik 2, Ćuzović 1, Dizdar 5.

Sedmerci: 2/2, Isključenja: 6 minuta (Dizdar 4, Golik 2)

Trener: Boris Lisica

DUBRAVA: Matov, Vozab 12, Barbić 6, Mandić, Jurić, Kajba, Turčić 1, Lisac 4, Farkaš 1, Markoci Petreković, Malbašić, Sofić 1, Šalić 3, Kaštelan, Komljenović 2.

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 12 minuta (Kaštelan 4, Komljenović 4, Farkaš 2, Šalić 2)

Trener: Krešo Ivanković