Home Rukomet Premijer HMRL Umag teže od očekivanog slomio otpor žilavog Rudara

Umag teže od očekivanog slomio otpor žilavog Rudara

MRK Umag (FOTO: MRK Umag)

Rukometaši Umaga večeras su teže očekivano na domaćem terenu savladali žilavi Rudar iz Ruda. Domaći su pobijedili 32:30 te pobjegli Rudanu iz Labina na „plus 4“ boda, nastavivši mrtvu trku s drugim istarskim rivalom Porečom za sam vrh ljestvice.

Na samom početku većinu vremena gledali smo igru gol za gol, s tim da su obje momčadi nekoliko puta imale po gol prednosti. Gosti posljednji put vode u 17. Minuti susreta kad Runtec pogađa za 10:11. U minutama koje su uslijedile domaći preokreću i tri minuta prije poluvremena vode s četiri pogotka razlike, 18:14. Tada slijedi crna serija Umažana, pa do odmora gosti smanjuju na samo gol zaostatka.

Početkom nastavka domaći u nekoliko navrata vode s tri ili četiri pogotka no ni u jednom slučaju ne uspijevaju prelomiti utakmicu. U 46. minuti ponovnoj dopuštaju Rudaru da se primakne na samo gol zaostatka. Gosti do kraja u nekoliko navrata kaskaju korak za Umagom, no ni jednom nisu uspjeli poravnat.

Na kraju doživjeli su častan poraz od Umaga koji je upisao 32:30 pobjedu. Apsolutni heroj u domaćim redovima večeras je bio Tomislav Severec s nevjerojatnih 15 golova, dok se kod gostiju istaknuo Tomislav Štajnkler s pet golova.