Home Premijer HMRL Liga za ostanak Umag zasluženo do važnih bodova

Umag zasluženo do važnih bodova

Susret Umaga i Zameta bio je važan za obje momčadi, a nakon što su Zamećani slavili u posljednjem međusobnom susretu ovoga puta važna dva boda pripadaju Umagu.

Umag s više želje otvara susret, pa u trećoj minuti vodi pogotkom Buvinića 3:1. Nakon 12. minuta opet preko danas vrhunskog Buvinića Umag vodi 8:4. Držali su Umažani utakmicu pod kontrolom gotovo cijeli prvi dio te nakon pogotka Bošnjaka deset minuta prije kraja domaćin vodi 13:8. Međutim, s nekoliko tehničkih grešaka u napadu Umag protivnika vraća u igru, pa je minutu prije kraja 15:14 postavio Car.

Prvi pogodak u drugom dijelu postiže Kvastek i odvodi Umag na +2. Međutim, mučili su se u napadu Umažani, pa je Ljevar u 39. minuti pogodio za prvo izjednačenje na utakmici. Sredinom drugog dijela, kada je najviše bilo potrebno, pravi su bili domaćini, pa preko Bošnjaka, Kvasteka i Sinčića Umag ima +3 (22:19). Iako se, kada je Sinčić u 50. minuti poentirao za 26:21, činilo kako je utakmica gotova Zamet se s nekoliko uzastopnih pogodaka primaknuo na samo -2 (29:27). Do kraja susreta još su pogodili Buvinić i Sinčić i tako donijeli mir u redove svoje momčadi.