Home Premijer HMRL Liga za ostanak Umaška mladost odigrala odličnu utakmicu

Umaška mladost odigrala odličnu utakmicu

Umažani su u šestom kolu Lige za ostanak na domaćem terenu dočekali momčad Bjelovara koja je prije ovog susreta, zbog stanja na ljestvici, imala ulogu favorita.

Međutim, danas je na terenu igrala umaška mladost koja je pokazala kako Umag ne mora brinuti za godine koje dolaze. Štoviše, u prvoj “sedmorki” samo je Kvastek bio igrač koji nije produkt umaške rukometne škole. Utakmica se igrala gol za gol sve do desete minute, a Umag u igri drže Vukotić i Buvinić. Bjelovar prvi put ima +3 (7:10) u 15. minuti, ali Vukotić i Knežević ne dopuštaju Bjelovaru da pobjegne na veću razliku. Potpuno su se u utakmicu vratili domaćini preko Krupića u 22. minuti, a dvije minute prije kraja za konačni rezultat prvog djela pogađa Knežević.

Bjelovarčani su nešto iskusniji te isključivo zbog tehničkih grešaka mlade umaške momčadi održavaju prednost od +4 (16:20) u 36. minuti. Međutim, Umag serijom od tri uzastopna pogotka u kojoj su pogađali Buvinić, Krupić i Vukotić u 43. minuti dolazi na 23:23. Imali su tada Umažani priliku povesti međutim nisu uspjeli. Iako mladi, koncentrirani su rukometaši Umaga u završnici susreta, pa se u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 24:24. Tada se Bjelovarčani pogotkom Lulića u 53. minuti odvajaju na +3 (24:27), a dvije minute prije kraja za 25:29 poentirao je Jurjević.

UMAG – SD Stella Maris – Paket24 Premijer Liga – Liga za ostanak – 6. KOLO
SUCI: Ivan Grbavac i Siniša Ravlić  (oba Makarska)

UMAG – BJELOVAR 27:30 (16:17)

UMAG: Lučin, Buvinić 5 (3), Rajković, Kamba, Knežević, Milinković, Beliga, Krupić 3, Kvastek 6, Ružić 1, Matijević, Vukotić 6, Sinčić 4 (2), Horozović.

Sedmerci: 5/6, Isključenja: 4 minute (Ružić 2, Vukotić 2)

Trener: Boris Lisica

BJELOVAR: Kolar, Šukman, Beljan 2, Ćurić, Repušić 4, Saraja, Zadro, Valpotić, Špiler 5, Jurjević 7 (1), Lulić 6, Grgić 1, Miličević 4, Lukačec, Kočonda, Jurišić 1.

Sedmerci: 1/3, Isključenja: 12 minuta (Ćurić 4, Špiler 2, Jurjević 2, Lukačec 2, Jurišić 2)

Trener: Josip Pećina