Home Premijer HMRL Liga za ostanak Umažani neočekivano poraženi u susretu s Dubrovnikom

Umažani neočekivano poraženi u susretu s Dubrovnikom

Iako su jučer rukometaši Umaga lako svladali Dubrovčane danas se odigrala sasvim drukčija utakmica. U neizvjesnoj završnici Dubrovnik je u posljednjim sekundama susreta osigurao prve bodove u Ligi za ostanak.

Od početka bilo je jasno kako to neće biti ista utakmica kao jučer, a iako se očekivala lagana pobjeda Umaga, Dubrovnik sredinom prvog djela vodi 7:6. Nakon minimalne prednosti domaćin zahvaljujući pogotcima Mekića i Bevande u 20. minuti vodi 10:7. Iako je Kvastek poentirao za 10:9 u 22. minuti Dubrovnik opet, pet minuta prije kraja, “bježi” na +3 (13:10). Do kraja poluvremena Umag, zahvaljujući Maršanu i Krupiću, uspijeva smanjiti zaostatak, pa se na odmor odlazi s rezultatom 14:13.

Nakon predaha gledamo sličnu utakmicu. Umag je u uvodnim minutama držao rezultat u “egalu”, ali već u 37. minuti domaćin ima +2 (19:17). Imao je Dubrovnik i 22:19 kada je poentirao Mekić. Međutim, Umag sjajno igra u narednih desetak minuta pa je u 49. minuti preko Maršana poveo 23:24. Nakon toga i Buvinić postiže pogodak, pa Umag ima i +2 međutim domaćin ne posustaje te i dalje drži priključak u utakmici. Prvo je, u 58. minuti, Topuzović smanjio na 26:27, a potom je Bevanda iz sedmerca postavio 27:27. Iako Umag ima zadnji napad, griješi, pa Bevanda trči u kontru te postiže pogodak vrijedan dva boda samo nekoliko sekundi prije kraja.

GRAD – SD Gospino Polje – Paket24 Premijer Liga – Liga za ostanak – 4. KOLO
SUCI: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split)

DUBROVNIK – UMAG 28:27 (14:13)

DUBROVNIK: Raguž, Tomić, Purin, Jurković 4 (1), Burum, Topuzović 1, Bevanda 7 (3), Jakić 5, Mekić 9, Morović, Alamat, Kosović 1, Ambramović, Njirić, Bazdan 1.

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 10 minuta (Bazdan 4, Abramović 2, Bazdan 2, Jurković 2)

Trener: Ante Lagator

UMAG: Lučin, Buvinić 12, Krupić 3, Bošnjak 3, Kvastek 1, Ružić, Matijević, Vukotić, Sinčić 5, Maršan 3.

Sedmerci: 4/5, Isključenja: 4 minute (Sinčić 2, Maršan 2)

Trener: Boris Lisica