Home Rukomet Prva HŽRL Umažanke poražene u Čakovcu, presudila im Gavrić

Umažanke poražene u Čakovcu, presudila im Gavrić

Nakon što su zbog odustajanja Pitomače bile slobodne u prvom kolu, rukometašice Umaga danas su poražene u Čakovcu od ekipe Zrinskog. Sastav novog trenera Jakše Boglića na trenutke je prikazao dobru igru, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza.

Na golu je “osvanula” mlada vratarica iz Đakova, Lena Dunđerović, koja jučer nije imala svoj dan, a i obrana gošći ostavljala ju je na “streljani”. Zbog toga, već je u sedmoj minuti bilo 5:2, a tu su prednost domaće još i povećale do predaha. Utakmica je rješena na ulasku u drugu trećinu drugog poluvremena kada Zrinskice s 17:13 bježe na nedostižnih 22:13 što je značilo kraj svih gostujućih nadanja.

Kod  domaćih najefikasnija bila je Ana Maria Gavrić s 11 golova, a odlična je bila i golmanica Anja Žvorc s 12 obrana, dok je kod gošći najbolja bila Tea Bunić sa sedam pogodaka, iako treba reći da se u dobrom svijetlu predstavila i Lena Ljubić, autorica četiri gola. Ana Jajčević zaustavila se na brojci šest u rubrici golovi.

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole – Gledatelja: 100 – PRVA HŽRL – 2. KOLO

ZRINSKI – UMAG 30:23 (16:11)

ZRINSKI: Kozjak, Balić K., Radek, Poljak N. 1, Gavrić 11 (4), Pajić 3, Vukojević 5 (1), Balić M. 1, Resman 2, Markulinčić, Car 4, Žvorc, Blagus, Šestak 3, Senčar, Androić

UMAG: Blašković, Selar, Pratljačić M., Imamović S., Mataija 3 (2), Miočinović 2, Jajčević 6 (1), Pavković 1, Dunđerović, Nushi, Bunić Te. 7, Kernjus, Ljubić 4, Brkljača

Isključenja: Zrinski 4 minuta (Resman 2, Šestak 2), Umag 10 minuta (Pratljačić M. 2, Mataija 2, Miočinović 2, Jajčević 2, Nushi 2)