Home Rukomet Prva HŽRL Umažanke preko Dalmatinke do nove prvenstvene pobjede

Umažanke preko Dalmatinke do nove prvenstvene pobjede

SHARE

Umažanke do još dva boda došle su u današnjem susretu s Dalmatinkom. Gošće iz Ploča dobro su namučile Umag u prvom međusobnom ogledu međutim danas su Umažanke bile puno bolje.

Iako su gošće u osmoj minuti povele 2:3 preko Žderić Umag je to brzo okrenuo na svoju stranu. Prvo je Barišić pogodila za minimalnih 4:3, a onda Umag radi seriju 4 – 0 koju u 21. minuti zaključuje Miočinović i postavlja 8:4. Plahinek krajem prvog poluvremena pogađa za 11:6, a Barišić postavlja 12:7, konačni rezultat prvog poluvremena.

Nakon šest minuta igre u drugom djelu Umažanke nakon kratke serije imaju 16:9. U posljednjih 15 minuta tempo utakmice je razumljivo pao, pa se Dalmatinka u 50. minuti preko Žderić približila na samo 20:17. Međutim, uozbiljio se Umag, opet napravio prednost, pa je tako ostalo vremena da priliku dobiju i mlade djevojke u sastavu Umaga.


UMAG– SD OŠ Marije i Line – 1. HRL za žene – 15.  KOLO
SUCI: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (obje Ogulin)

UMAG – DALMATINKA 26:21 (12:7)

UMAG: Plahinek 4, Kernjus, Miočinović 6 (2), Jajčević 1 (1), Pavković 3, Blašković, Nushi 1, Bunić 1, Pavić, Trento, Lisjak, Sinčić, Kremer, Barišić 9, Černeka, Medica.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 14 minuta (Lisjak 4, Jajčević 2, Pavković 2, Bunić 4, Trento 2)

Trener: Bruno Maros

DALMATINKA: Jarak, Dropuljić, Zelić 4 (3), Bule 1, Jerković, Žderić M. 2, Radoš, Oršulić, Žderić I. 5, Čupić, Marinović 3, Marinović 6, Jelčić.

Sedmerci: 3/4, Isključenja: 4 minuta (Žderić 2, Radoš 2)

Trener: Ivan Jerković


PRVA HŽRL – 15. KOLO

Virovitica
Sesvete Agroproteinka
Sinj
Koka
Umag
Dalmatinka
Bjelovar
Osijek
Zrinski
Split 2010
Dugo Selo
Murvica
Podravka Vegeta
Lokomotiva Zagreb

PRVA HŽRL – LJESTVICA

Rank Teams Played Won Drawn Lost For Against Points Current form
1 Lokomotiva Zagreb 15 13 0 2 528 303 26 WWWWW
2 Podravka Vegeta 13 13 0 0 469 284 26 WWWWW
3 Umag 15 13 0 2 402 371 26 LWWWW
4 Bjelovar 13 9 0 4 398 362 18 WWWLW
5 Koka 15 7 3 5 455 404 17 LLWWL
6 Dugo Selo 15 8 1 6 417 385 17 WWWWD
7 Osijek 16 8 0 8 450 435 16 WWLLW
8 Split 2010 14 6 2 6 371 390 14 WLLLD
9 Murvica 15 6 2 7 375 442 14 WWLDL
10 Sesvete Agroproteinka 16 5 1 10 406 480 11 LLDWL
11 Dalmatinka 16 4 2 10 385 441 10 LWLLL
12 Zrinski 15 4 1 10 361 438 9 WLLWL
13 Sinj 16 2 1 13 393 508 5 LLLLW
14 Virovitica 16 0 1 15 420 587 1 LLLLL