Home HRVATSKA I SVIJET HT Prva HNL Usprkos prestrogo dosuđenom penalu, zaslužena pobjeda Hajduka

Usprkos prestrogo dosuđenom penalu, zaslužena pobjeda Hajduka

Splitski Hajduk zadržao je nivo solidnih igara i nakon susreta protiv Istre 1961 te ostao pri samom vrhu ljestvice, dok su Puljani, osim utakmice, izgubili i trojac Čuljak, Puclin i Prelčec za ogled protiv Slaven Belupa za dva tjedna zbog trećih žutih kartona.

Hajduk je poveo u šestoj minuti. Saidov centaršut na drugoj je vratnici iza Ivušića pospremio Ante Erceg i nagovijestio domaću pobjedu. Splićani su bili bolji i do 30. minute, a onda su izrazito prestrogo dosuđenim jedanaestercem nad Ercegom poveli 2:0. Sigurni realizator bio je Nikola Vlašić.

Moglo je biti neugodno u 43. minuti ispred gola Hajduka, ali je Stipica u zadnji trenutak s glave Gotala skinuo loptu. Hajduk lijepu prigodu ima u 56. minuti kada Vlašić upošljava Saida, a ovaj snažno šutira s 20 metara, ali Ivušić brani. U 71. minuti Pešić pogađa vratnicu, a samo pet minuta nakon što je ušao, Mario Jelavić šutirao je glavom, ali je Stipica bio dobro postavljen. Nema se što reći, zaslužena pobjeda splitskog velikana.