Home Rukomet Premijer HMRL Varaždinci šokirali Porečane u Velom Joži

Varaždinci šokirali Porečane u Velom Joži

Tim Thoss

Porečani su bili veliki favoriti pred današnji susret s Varaždincima, ali su gosti uspjeli u nastavku napraviti veliki preokret i stići do za njih zlata vrijedna dva boda.

U 15. minuti Vidaček pogađa za 3:7, ali nakon toga Đanković je uspio “primiriti” svoje igrače te je početkom drugog dijela prednost domaćoina iznosila tri gola.

No, nakon što je Thoss u 37. minuti pogodio za 16:13, Porečani više nisu uspijevali racionalno završavati svoje napade, a u obrani je “puštalo” prečesto.

U posljednjih pet minuta ušlo se s egalom, na semaforu je stajalo 22:22, a onda su Trojko i Thoss u posljednjim minutama donijeli 23:23. Pobjedu gostima odličnim udarcem donosi Dominik Novak u posljednjim trenucima susreta.

Upravo je on, s pet pogodaka, bio odličan u redovima gostiju koje je predvodio Luka Trojko s devet pogodaka. Poreč je predvodio sjajni dvojac — Tim Thoss zabio je sedam od osam udaraca, a Filip Perić promašio je tek tri lopte za osam golova.

POREČ – SD Veli Jože – PREMIJER HMRL – 11. KOLO

POREČ – VARAŽDIN 1930 23:24 (13:11)

POREČ: Popović, Muranović, Sakić 1 (1), Mataija, Thoss 7, Štifanić, Pribetić, Perić 8 (5), Ševo, Petrov 1, Filipović 4, Mišić, Rađaković 2, Ventin, Karić, Domić

VARAŽDIN 1930: Baranašić, Špruk 4, Novak 5, Vojnović 1, Divjak, Vidaček 2, Puček, Črnila, Budinski, Artić, Kranjec, Vresk, Taći, Vujović 3, Trojko 9 (5), Kaštelan

Isključenja: Poreč 6 minuta (Perić 4, Filipović 2) Varaždin 1930 10 minuta (Novak 4, Vidaček 2, Vujović 2, Trojko 2)