Home Rukomet Premijer HMRL Velika pobjeda Porečana

Velika pobjeda Porečana

Nakon niza teških utakmica i razdoblja bez pobjede Porečani su osvojili važne bodove.

Kako će ovo bit utakmica “na nož” pokazale su uvodne minute gdje Spačva u četvrtoj minuti ima 1:4 preko Vignjevića. Međutim Porečani znaju koliko je važno ne izgubiti kontrolu nad utakmicom u ranoj fazi te se brzo preko serije pogodaka vraćaju na 5:5. Sredinom poluvremena Rađaković i Bošnjak vuku svoju momčad te upravo njihovom serijom pogodaka Poreč ima 10:9. Poreč je imao +2 u posljednjih deset minuta te to održavao do poluvremena.

Odlično su domaći rukometaši ušli u drugi dio te serijom 3-0 otišli na 22:17. U 40. minuti Ljubić i Thoss mini serijom podižu prednost na +6 (24:18). Iako u zaostatku nisu se predali gosti te preko Peštića u 45. minuti dolaze na 24:21. Nalet gostiju jednim pogotkom prekida Bošnjak međutim Vignjević iz dva sedmerca deset minuta prije kraja smanjuje na -2 (25:23). Mučili su se Porečani u napadu, Spačva to koristi te dvije minute prije kraja na semaforu stoji 27:27. Na kraju presudili najiskusniji – Bošnjak i Rađaković pogodili su u pravim trenutcima te osigurali važne bodove.

POREČ – SD Veli Jože – Paket24 Premijer Liga – 5. KOLO
SUCI: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin)

POREČ – SPAČVA 29:28 (18:16)

POREČ: Muranović, Thoss 2, Krajcar, Vučić 4, Petrov, Krbavčić, Boka, Vladić, Rađaković 8, Čipraka, Plovanić, Moslavac, Ikanović 5, Bošnjak 6, Ljubić 5.

Sedmerci: 5/5, Isključenja: 8 minuta (Rađaković 4, Bošnjak 2, Ljubić 2)

Trener: Ilija Lovrinović

SPAČVA: Ćirović, Maroš 1, Mažurana, Čičak, Božičević 3, Vignjević 11, Pašagić, Mažurana 6, Peštić, Kuže 2, Bolanča 3, Božić 1, Peštić, Romić

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 12 minuta (Božić 4, Božičević 2, Mažurana 2, Kuže 2, Bolanča 2)

Trener: Josip Mečić