Općina Oprtalj objavila je značajne vijesti sa svog područja.
Milan Munjiza primio je priznanje za životno djelo i dugogodišnju promociju sporta na području gornje Bujštine. Priznanje mu je dodijelila MNE CB Šterna tijekom završnice malonogometnog turnira održanog od 16. do 18. srpnja u Oprtlju.
Profesor, ravnatelj, psiholog i nogometni trener tijekom bogate je karijere trenirao brojne generacije djece i odraslih s područja gornje Bujštine. Uz mnogo odricanja, desetljećima je svoje znanje, vrijeme i energiju ulagao u razvoj mladih sportaša, a mnogi stanovnici toga kraja upravo su uz njega napravili prve nogometne korake.
Munjiza je bio jedan od pokretača razvoja nogometa na tom području, među ostalim i kao jedan od osnivača Nogometnog kluba Oprtalj, današnjeg NK Grožnjan Oprtalj. Također je ostavio dubok trag kao jedan od najdugovječnijih trenera Škole nogometa NK Buje.
Nagrada mu je uručena u sklopu završne svečanosti turnira, zajedno s priznanjima najboljim momčadima i pojedincima. Organizatori i Općina Oprtalj zahvalili su mu na svemu što je tijekom godina učinio za razvoj nogometa, sporta i brojnih mladih generacija.
„Dragi Munja, u ime organizatora i Općine, hvala vam na svemu“, poručili su prilikom dodjele priznanja.













