Prva HRL Jug

Velimir Tomašev šokirao Labinjane pred kojima je sad “planina” problema

Najveći pesimisti u Labinu nisu mogli očekivati da će Rudar Adria Oil nakon 17 kola imati osam osvojenih bodova, a nakon današnje utakmice, jasno je kako im predstoji apsolutno grčevita borba za ostanak u ligi. Dosad se možda i mislilo da samo treba da ih „krene“, ali pulska Arena je danas ogolila situaciju koja je po Labinjani ozbiljna.

U šokantnoj završnici pulska Arena je dobila 28:29, nakon sedmerca Velimira Tomaševa i isključenja Marija Ratkajeca u posljednjim sekundama. No, Ratkajecu ne mogu domaći ništa prigovoriti jer je i danas „vukao“.

Imali su gosti na predahu tri pogotka prednosti, pa su se Kovari vratili u susret i vodili cijelo drugo poluvrijeme, čak i dva razlike u 56. minuti, ali uporni Puljani zaslužuju pljesak javnosti za borbu i prezentaciju večeras u Labinu.

Pred igračima Rudar Adria Oila su dva gostovanja u Istri, buzetsko i rovinjsko, ali uz ovakvu prezentaciju, vjerojatno neće biti ovoliko napeto. Kovari se sada moraju probuditi – „zadnja je ura“, na labinskom dijalektu.