Minimalan, ali veoma težak poraz Istre 1961. Sat vremena izgledali su vrlo dobro na gostovanju kod Rudeša, iako je vratar Iveša u nekoliko navrata reagirao pravovremeno i kvalitetno, ali nisu uspjeli zaustaviti “slobodni pad” koji im se dogodio nakon toga.
Istra 1961 je u vodstvo stigla u 21. minuti kada Cosmin Matei, koji je danas bio zaista raspoložen, odigrava “dupli pas” s Maksimovićem koji ga efektno upošljava, a Rumunj s osam metara malo iskosa iz voleja loptu šalje u prvi kut golmana Čondrića za 0:1.
Izjednačujući gol Rudeša “pao” je najviše zahvaljujući Karlu Kamenaru koji se sjajno oslobodio dva čuvara na desnoj strani, a njegov ubačaj na drugoj vratnici u gol šalje Juan Entrena. Fantastičnu prigodu za Rudeš obranio je Vanja Iveša u 80. minuti “skinuvši” topovski udarac Kamenara s 12 metara.
U posljednjim trenucima susreta Puljani gube jedan duel na 18 metara od gola, točnije Anderson ga osvaja, a lopta stiže do Marija Budimira koji u padu loptu šalje na drugu vratnicu gdje ju dočekuje “pulsko dijete” Vice Miljanić i šalje u gol za konačnih 2:1.
ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj – Gledatelja: 200
PRVA HNL – 27. KOLO – SUDAC: Ivan Bebek (Rijeka)
RUDEŠ – ISTRA 1961 2:1 (0:1)
Strijelci: 0:1 Matei 21′, 1:1 Entrena 70′, 2:1 Miljanić 90’+2
Žuti kartoni: Pavić, Paez (Rudeš) Halilović, Bady (Istra 1961)
RUDEŠ: Čondrić, Paez, Borevković, Einar, Lulić (od 72. Fazli), Anderson, Budimir, Kamenar (od 86. Miljanić), Pavić M., Grujević, Segado (od 61. Entrena)
Trener: Jose Manuel Aira
ISTRA 1961: Iveša, Prce, Halilović, Maksimović, Jakić (od 74. Bady), Jovičić, Roce (od 89. Zgrablić), Čuljak, Vojnović, Matas, Matei (od 72. Ottochian)
Trener: Darko Raić Sudar
PRVA HNL – 27. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”882″]
PRVA HNL – LJESTVICA
[jsStandings id =”12587″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;draw_chk;point_chk;goalscore_chk;goalconc_chk”]
PRVA HNL – 28. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”883″]













