Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Vihor odnio vrijedan bod iz Pazina

Vihor odnio vrijedan bod iz Pazina

Nogometaši Pazinke “ulovili” su samo bod u ogledu sa pretposljednjom momčadi lige Vihorom. Domaćin je poveo preko Igora Lepinjice u 18. minuti, a vrijedni bod Krčanima osigurao Županec golom u 65. minuti.

Lepinjica je domaćina mogeo dovesti u vodstvo već u 8. minuti,  ali je njegov pokušaj nakon solo prodora prošao tik uz vratnicu. Šest minuta kasnije odgovaraju gosti, ali je Manceov pokušaj s desetak metara nakon greške Krnjusa obranio Denić.

Domaćin je napokon do vodstva stigao u 18. minuti nakon odlične akcije. Delšeno je fino iznio loptu sa svoje polovice, dao na bok Matiki koji centrira a Ivetić odlično vraća loptu Igoru Lepinjici, koji sa nekih 5 metara pogađa gol za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Ivetić koristi grešku gostiju, loba golmana gostiju ali lopta odlazi metar od gola. U 26. je Marko Lepinjica odlično pucao sa 20-tak metara, ali je  lopta otišla uz lijevu vratnicu.  Šest minuta prije odlaska na odmor Delšeno pronalazi Ibrahimovića koji odlično puca sa 16 metara iskosa ali lopta završava na gredi. U samom smiraju prvoga dijela Marko Lepinjica  daje odličnu loptu u prostor za svog brata Igora koji prebacuje golmana ali promašuje i cijeli gol za neka dva metra.

Inicijativa Pazinjana nastavljena je i u nastavku. U 52. minuti Marko Lepinjica je s lijevoga boka pronašao Delšena koji je odlično pucao ali je gostujući golman Jerčenović odličnom reakcijom spasio svoju ekipu. Jerčenović je na visini zadatka i u 57. minuti nakon slobodnjaka Ivetića.

Dvije minute kasnije prijete i gosti. Nakon ubačaja iz kornera u skoku se najbolje snašao Županec ali Denić brani. Šest minuta kasnije slična situacija,  nakon ubačaja iz kuta nastala je gužva u 16-tercu Pazinke u kojoj se najbolje snašao Županec i sa 7-8 metara pogodio mrežu za 1:1.

Domaćin je imao još tri prilike. U 78. minuti I. Lepinjica se našao sam na desetak metara ali je pucao visoko iznad gola, a posljednje šanse za pobjedu Pazinke propustili su Maružin koji je u 89. minuti u padu iz gužve pogodio gredu, dok je minutu kasnije Matika nakon ubačaja Krnjusa glavom pucao pored gola.

PAZIN – Gradski stadion – Gledatelja: 200 – IV NL NS RI – 21. KOLO
SUDAC: Mauricio Ušić (Muntić) – POMOĆNI SUCI: Zoran Vasiljević (Valbandon) i Zoran Mijatović (Pula).

PAZINKA – VIHOR 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 I. Lepnjica (18′), 1:1 Županec (65′)
Žuti kartoni:  Dorčić (Vihor)

PAZINKA: Denić, Delšeno, Pinčan, Zgrablić (od 75. Maružin), Ibrahimović (od 68′ Maksenčuk), Matika, Ivetić, Ivetac (od 82. Buždon), I. Lepinjica, Krnjus, M. Lepinjica (od 68′ Pincin).
Trener: Mirko Matika

VIHOR: B. Jerčenović, Posel, Žunić, Erceg, Županec, Bukovac (od 85′ De La Cruz), Brlošić, Mance, Dorčić (od 90. A. Jerčenović), Radić, Grbec.
Trener: Mario Gašpar