Home Nogomet Prva ŽNL Istra Vinežani ipak puno kvalitetniji od Muntića

Vinežani ipak puno kvalitetniji od Muntića

Iskra je imala igru za Ližnjance u prvome kolu kojima su prepustili Vinežani posjed lopte i kažnjavali iz kontranapada. No, imali su Vinežani igru danas i za utakmicu protiv Muntića, a za to im je u potpunosti odgovarao savršen teren u Vodnjanu.

Početak je bio kao iz snova za momčad sa Vineža. Dugačku loptu Softića u 4. minuti Nermin Krasnići je primio i u punoj brzini prebacio prvo jednog čuvara pa drugoga i “zakucao” je u mrežu za početno vodstvo gostiju.

Nakon toga igralo se po sredini terena sa nekoliko lijepih prigoda gostiju za povećanje vodstva. No, domaći se sastav vraća pogotkom iz slobodnog udarca Deana Manojlovskog u 17. minuti. Da bi poluvrijeme i rezultatski pripalo gostima pobrinuo se Panić koji nakon uigrane akcije na asistenciju Čudića u 38. minuti pogađa za 1:2. Strijelac drugog pogotka Vinežana uspio je sakupiti i dva žuta kartona prije kraja poluvremena pa su čitavo drugo poluvrijeme gosti odigrali sa igračem manje.

No, to ih nije omelo u svojim nakanama. Mogao je Krasnići u potpunosti riješiti utakmicu, no u tome ga je spriječila greda nakon 15 minuta igre u nastavku. No, ipak, ono što mu nije uspjelo tada, uspjelo mu je u 77. minuti. Na jednu dugačku loptu izašao je u duelu kao pobjednik i nakon nekoliko driblinga izborio jedanaesterac kojega je sam pretvorio u pogodak.

Zadnji gol na današnjoj utakmici djelo je Tibora Zakomca koji je preciznim udarcem sa 16 metara zapečatio današnju sudbinu Muntića.

VODNJAN – Igralište NK Vodnjan – 1. ŽNLI – 2. KOLO. – SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj), POMOĆNICI: Evelino Marić (Kanfanar) i Karlo Terković (Kršan)

MUNTIĆ – ISKRA 1:4 (1:2)

Žuti kartoni: Širol, Vidalić, Bićak, Manojlovski (Muntić), Čudić (Iskra)

Crveni karton: Panić 40′ – drugi žuti karton (Iskra)

Strijelci: 0:1 Krasnići 4′, 1:1 Manojlovski 17′, 1:2 Panić 38′, 1:3 Kransnići 77 (11 m), 1:4 Zakomac 83′

MUNTIĆ: Medaković, Alilović, Vidalić, Piton, Širol, Bajtela, Radolović (46. Peruško, 78. Lazarević), Saul, Bićak, Manojlovski, Preston

Trener: Denis Išić

ISKRA: Jurkota, Trumić, Čudić, Panić, Zukić (46. Zakomac), Mehić (87. Mulalić), Softić, Begović (46. Prendivoj), Krasnići (85. Bojkić), Bećirević, Lazarić (83. Hoxha)

Trener: Marin Blašković