Home Nogomet Treća ŽNL Istra Vižinada osigurala poziciju broj dva na koncu jesenskog dijela prvenstva

Vižinada osigurala poziciju broj dva na koncu jesenskog dijela prvenstva

U Vižinadi smo danas gledali jednosmjernu utakmicu. U drugoj minuti Paolo Ritoša zabija iz blizine nakon neopreznosti obrane Moele i nagovještava teško popodne za goste iz Umaga.

Domaćini u potpunosti preuzimaju posjed ali u narednih pola sata ne uspijevaju povećati vodstvo unatoč nekoliko dobrih prilika Ritoše i Rossija. Ovaj potonji ipak otključava Jovanovićeva vrata  na asistenciju Ritoše. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena je u potpunosti otklonio sve nedoumice oko današnjeg pobjednika. Marko Radešić probija desnu stranu Moele i ulazi u šesnaesterac, zaobilazi vratara te posluzuje Ritošu koji neometano poentira na prazna vrata.

U 60. minuti dvostruki strijelac Ritoša učinio je pola posla oslobodivši se dva igrača Moele, pokušava ugroziti Jovanovića koji kratko odbija za natrčalog Beata koji zabija četvrti pogodak domaćina.

Peti je zgoditak režirao Lončarić koji je s loptom dugo šetao po rubu kaznenog prostora prije nego je uputio precizan prizemni udarac uz desnu vratnicu Jovanovićevih vrata.

Do kraja susreta gosti su smanjili preko Katone i Radića, a oba su pogotka pala nakon prekida. Prvi iz slobodnog udarca koji je preuzeo Katona a drugi iz jedanaesterca iz kojega je konačni rezultat postavio Radić.

Momčad Vižinade će prezimiti na drugoj poziciji, dok će Moela na proljeće uz pokojeg novog igrača pokušati pobjeci sa začelja ljestvice.

VIŽINADA – Igralište Fabrika – 3. ŽNL sjever – 9. kolo – SUDAC: Rafael Mađarić (Vrsar), POMOĆNICI: Sandi Skrletović (Novigrad) i Mario Ivanović (Umag)

VIŽINADA – MOELA 5:2 (2:0)

Žuti kartoni: Perhat (Vižinada)

Strijelci: 1:0 Ritoša 2′, 2:0 Rossi 29′, 3:0 Ritoša 49′, 4:0 Beato 53′, 5:0 Lončarić 60′, 5:1 Katona 70′, 5:2 Radić 87′ (11 m)

VIŽINADA: Kozlović, Perhat, Radešić, Flank, Bertoša, Ritoša, Radešić, Lončarić, Beato, Rossi, Pilat

još su igrali: Momić, Krizmanić, Ivančić, Grižon, Vlašić, Gasparini, Perišić

Trener: Dalibor Radešić

MOELA: Jovanović, Grabalica, Kršić, Lalić, Sinčić, Ronji, Katona, Kovačević, Radić, Žutelija, Pindrić

još je igrao: Čubrić

Trener: Boško Radić