Home HRVATSKA I SVIJET HT Prva HNL Dinamo i Rijeka ostali maksimalni, Inter usporio Hajduk

Dinamo i Rijeka ostali maksimalni, Inter usporio Hajduk

Florian Matei

Utakmicom u petak Dinamo-Cibalia započelo je drugo kolo HT Prve HNL. Dinamo je slavio pogocima Armina Hodžića (2), Ante Ćorića i Junior Fernandes. Subota je donijela dva ogleda i pobjede Slaven Belupa te Rijeke. Koprivničani su pobijedili Lokomotivu golom Mirka Ivanovskog nakon sjajnog centaršuta Vedrana Purića, a Riječani su samo naizgled lako porazili novaka u ligi, Rudeša.

Aktualni prvaci sa Rujevice poveli su do poluvremena golovima Zorana Kvržića i Daria Župarića, a nakon što je za Rudeš smanjio Ante Aralica, njegov suigrač Leonard Mesarić autogolom je “zabio” za 3:1 da bi točku na “i” stavio Mario Gavranović.

U Zaprešiću je Hajduk vodio s 0:2 golovima Savvasa Gentsogloua i Nikole Vlašića uz 45 minuta sjajne igre, a onda je s dvije pojedinačne greške dozvolio da Inter preko Tomislava Šarića i Jakova Puljića poravna na 2:2.