Atletika

Vodnjan ugostio 183 atletičara na Prvenstvu Istre u krosu

Atletski savez Istre već godinama za sam kraj godine ‘ostavi’ Prvenstvo Istre u Krosu, koje se po prvi puta ove godine održalo u Vodnjanu. Domaćin, AK Vodnjan, odabrao je prekrasnu poziciju za start i cilj – pršutarnu Stanciju Buršić.

Trčalo se po stazama i putevima u neposrednoj okolici štancije po vrlo dobrim i utabanim putevima s nekoliko blatnih zamki, obzirom na kišu koja je pala dva sata prije prve utrke.

Upravo je vrijeme bilo okolnost zbog koje su neki odustali od starta jer je nakon kiše započela jaka bura, pa su organizatori ostali i bez  balona na cilju. Ali ništa nije moglo omesti uporne atletičare, te je zabilježen rekordan broj od 183 prijavljena trkača i trkačice.

Najviše ih je nastupilo u kategoriji cicibani i cicibanke, što je i bio cilj kao popularizacija atletike na Vodnjanskom području. Najbrojniji klub bio je AK Medulin, zatim AK Maximvs Poreč, a nakon toga slijede pulska AK Istra i AK Vodnjan.

Po broju osvojenih medalja najuspješniji je bio AK Maximvs Poreč, slijedi AK Medulin te AK Istra i AK Vodnjan. Nakon natjecanja natjecatelji i roditelji potražili su  okrijepu na štanciji Buršić uz topli čaj i odlične krofne, dok su na ceremoniji proglašenja pobjednika medalje dijelili atletski treneri i predsjednik AK Vodnjan.

Kalendar

lipanj 2026
P U S Č P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930