I dok smo na tribinama vidjeli veoma lijepi dekor, pogotovo od pulskih Demona koji su proslavili 30. rođendan, na terenu je ovo bila jedna zaista siromašna prvoligaška utakmica. Rijeka je slavila na krilima Harisa Vučkića.

Prvi dio utakmice protekao je u rastrganoj igri koja nije ponudila previše razloga za pljesak. Rijeka je povela u 28. minuti kada Haris Vučkić „ljevicom“ šutira s ruba šesnaesterca, lopta gađa domaćeg braniča, mijenja smjer i vara Lučića – 0:1.

U nastavku Labrović je jednom “skinuo” udarac Miškovića glavom nakon kornera, i to je bilo sve do te 87. minute i definitivne odluke o pobjedniku. Murić je pronašao u šesnaestercu Vučkića, a ovaj odlično primio, još ljepše “legnuo” Lučića pa onda poentirao u praznu mrežu za konačnih 0:2.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 29. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Hrvoje Radić i Vice Vidović (oba Split) ČETVRTI SUDAC: Marino Majstrović (Split) DELEGAT: Jure Zečević (Knin) VAR SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb)

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vučkić 28′, 0:2 Vučkić 87′

Žuti kartoni: Galilea, Serderov, Mahmoud, Perera (Istra 1961) Vukčević (Rijeka)

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Mlinar (89. Ivančić), Caseres (71. Serderov), Perera (81. Blagojević), Galilea, Mišković (71. Mahmoud), Marin (46. Bande), Beljo, Perković, Joao Silva

Trener: Gonzalo Garcia

RIJEKA: Labrović, Murić (89. Bušnja), Vukčević (73. Smolčić), Lepinjica, Velkovski, Krešić, Drmić, Vučkić, Solano, Selahi, Abass

Trener: Goran Tomić