Domaćin završnice sportskih susreta osnovnih škola na državnom nivou bio je Poreč. Nakon osvojenog Županijskog i Regionalnog natjecanja u Dugoj Resi učenice OŠ Vladimir Nazor iz Vrsara dospjele su do same završnice.
U ponedjeljak su odigrani stolnoteniski mečevi u osnovnoj školi u Višnjanu pa je odličan rezultat ostvarila OŠ Vladimir Nazor iz Vrsara. Učenice iz Vrsara i iz Funtane su pokleknule u polufinalu od kasnijih pobjednica osnovne škole iz Varaždina.
U susretu za treće mjesto svladale su OŠ iz Kaštela. Za vrsarsku školu nastupile su: Sara Šverko, Iva Jakus, Marijana Krišto i Dora Popec. Organizator natjecanja je bio Hrvatski školski sportski savez.













