Home Rukomet Prva HRL Jug Zaslužena pobjeda Buzeta u Rovinju

Zaslužena pobjeda Buzeta u Rovinju

U novom istarskom derbiju 1. HRL Jug za vikend susreli su se Rovinj i Buzet.

Buzet je u ovom susretu pokazao kako je iskusniji protivnik te zasluženo slavio. Na samom početku Buzet ima prednost od +2 (2:4) kada pogađa Božić. Na polovici poluvremena povećali su svoju prednost gosti, pa na semaforu stoji 4:8. Marinčić i Bašić samo su na trenutak smanjili prednost međutim do kraja poluvremena Buzećani uspijevati upisati prednost od pet golova.

Kako utakmica “bježi” Rovinju pokazale su minute nakon odmora kada Buzet u 37. minuti vodi 12:19, a potom u 42. Šegota pogađa za velikih +10 (13:23). Pokušali su se domaći rukometaši približiti gostima, ali bez previše uspjeha.

ROVINJ – SD Valbruna – 1. HRL Jug – 2. KOLO
SUCI: Ivica Botinčan i Darijo Rupčić (oba Rijeka)

ROVINJ – BUZET 25:32 (9:14)

ROVINJ: Fehrer, Benussi 2, Marinčić 5, Begzić 1, Lukšić 3, Bašić 6, Maroš, Djerdj 4, Pentek, Đukanović 3, Maras, Pavlov 1, Puglisi, Massarotto, Bačić, Modrušan.

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 10 minuta (Begzić 4, Benusi 2, Marinčić 2, Djerdj 2)

Trener: Anton Šprem

BUZET: Šegota, Musizza, Jakac 4, Božić 1, Nežić 1, Valković 7, Flego 1, Šegota I. 6, Skukan 1, Črnac 1, Rušnjak 5, Bašić 1, Pešić, Dobša,Tušhev, Karaula 2.

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 12 minuta (Jakac 4, Božić, Nežić, Bašić 2, Karaula 2)

Trener: Ranko Silić