Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Žminj remijem zaustavio fažanski niz od tri uzastopne pobjede

Žminj remijem zaustavio fažanski niz od tri uzastopne pobjede

Istarski derbi na zatvaranju četvrtoligaške jeseni okončan je podjelom bodova. Ista meta, isto odstojanje sukus je nakon subotnjeg dvoboja budući da su dvije momčadi prvi dio prvenstva završile kao susjedi na ljestvici, što su bile i uoči posljednjeg kola. Preskočila ih je jedino Klana, pa na odmor Žminj ide kao desetoplasirana momčad, dok su Fažanci jednu stepenicu niže.

Prvi je put do mreže pronašao domaćin preko svojeg ponajboljeg igrača Marka Lepinjice koji je nakon pola sata igre postigao jubilarni deseti gol sezone. Žminjsko vodstvo trajalo je samo dvije minute nakon što je Marjanović svladao Vujicu.

Domaćine u novo vodstvo vraća Damijanić koji je u desetoj minuti nastavka realizirao najstrožu kaznu, da bi remi donio gol Niševića pet minuta prije kraja dvoboja. Žminju je ovo tek drugi remi sezone, dok su Fažanci četvrtim remijem prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

ŽMINJ – Mjesno igralište – ČETVRTA NL NS RIJEKA – 13. kolo – SUDAC: Goran Krneta (Umag) POMOĆNICI: Robi Kezele i Matija Leskovar (obojica Rijeka) DELEGAT: Đani Mihočka (Rijeka)

ŽMINJ – MLADOST 2:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Lepinjica 30′, 1:1 Marjanović 32′, 2:1 Damijanić 55′-11m, 2:2 Nišević 85′

Žuti karton: Subanović (Mladosti)

ŽMINJ: Vujica, Križanac L., Križanac M., Damijanić, Papucci, Burić (72. Zaharija), Pamić, Krnjus F., Marić, Krnjus K. (45. Turčinović), Lepinjica

Trener: Manuel Pamić

MLADOST: Delfar, Nišević, Ristić (76. Lazarević), Lazendić, Adrović (76. Stanić), Kostešić, Butković, Špelić, Marjanović, Malobabić, Subanović (72. Bradarić)

Trener: Dean Stojanović