Home Rukomet Druga HŽRL Zapad II HŽRL ZAPAD – 19. KOLO | Važne pobjede Rudara i Rovinja

II HŽRL ZAPAD – 19. KOLO | Važne pobjede Rudara i Rovinja

Nezaustavljiva Natali Zahtila (FOTO: Katarina Franković)

Rukometašice Rudara sinoć su u svojoj dvorani uspjele na samom kraju preokrenuti rezultat u regionalnom derbiju protiv rezervistica Zameta. Ovom pobjedom Labudice su se još više približile potvrdi trećeg mjesta jer imaju dva boda više od Samoborki.

Zamet II je jučer u Labinu vodio 9:5 i 17:14 na poluvremenu da bi se u nastavku domaće rukometašice „probudile“ i stigle poravnati na 17:17 od čega se igra gol za gol, ali češće su gošće bile u prednosti. U dramatičnoj završnici Pifar je pogodila za 29:29, a Natali Zahtila iz sedmerca donosi pobjedu Rudaru. Upravo je ona s deset golova predvodila domaću ekipu, a šest je dodala Dora Rodić.

Važnu, možda i najvažniju dosad, pobjedu upisale su i rukometašice Rovinja koje su s 24:22 bile bolje od odlične momčadi Senie koja u svojim redovima ima više bivših igračica prvoligaškog Zameta. Ipak,  na krilima Chiare Ferrara (devet golova) i Ive Pokrivke (šest ‘komada’) Rovinjke su stigle do pobjede koja ih „baca“ na diobu osmog mjesta s 13 bodova, što je čak četiri više od Sloge. Igračice Udarnika već mogu smatrati da su ispale iz lige, a za dva tjedna dolaze u Rovinj.