Home Rukomet Mlađi uzrasti Održan 20. Božićni rukometni turnir u Poreču

Održan 20. Božićni rukometni turnir u Poreču

SHARE

Od 21. do 23.12.2018. u Porečkim dvoranama Žatika i Veli Jože održavao se je 20. božićni rukometni turnir u organizaciji RK Poreč i roditelja volontera. Na turniru su se u četiri uzrasne kotegorije, natjecali mladi rukometaši iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske, a nastupile su ukupno 32 ekipe.

U najmlađoj kategoriji, mini rukometaša  rođenih 2009. i mlađih nastupile su 4 ekipe i zabilježile sljedeće rezultate:

1. POREČ
2. NOVIGRAD
3. 28. APRIL
4. ROVINJ

Najbolja petorka:
LOREN HABEK – 28. APRIL
IVANO KMET – NOVIGRAD
ROKO BUBALO – NOVIGRAD
TONI VOŠTEN – POREČ
VIBOR POROPAT – POREČ

Najbolji golman
DINO EZGETA – POREČ

Najbolji igrač
ANDRE MATIA KNEŽEVIĆ – POREČ


U kategoriji godinu dana starijih mini rukometaša rođenih 2008., također su nastupile četiri ekipe, a poredak je bio sljedeći:

1. POREČ
2. BUZET
3. 28. APRIL
4. ROVINJ

Najbolja petorka:
GABRIEL BANKO – 28. APRIL
DIEGO VELENIK – POREČ
DAVID KRNJUS – BUZET
KRIS RABAR – POREČ
MIKA KLOBAS – BUZET

Najbolji golman
MATEO KAIN – BUZET

Najbolji igrač
LUCAS LABINAC – POREČ


U najbrojnijoj kategoriji na turniru, 2006/07 natjecalo se čak 17 ekipa, od kojih je najuspješnija bila odlična ekipa sa TRSATA, koja je u jako napetom finalu protiv POREČA nakon neriješenog rezultata 13:13 bila sretnija i spretnija u izvođenju sedmeraca i osvojila 1. mjesto rezultatom 18:17. Jako dobra ekipa RUGVICE u borbi za treće mjesto slavila je protiv ekipe ZAGORJE rezultatom 18:11.

Poredak ekipa na 20. božićnom rukometnom turniru 2006/07 godište.

1. TRSAT
2. POREČ
3. RUGVICA
4. ZAGORJE(SLO)
5. ARBA 1
6. ZAMET
7. DINAMO 1
8. KRŠKO(SLO)
9. MEZOKOVESDI(HUN)
10. ROVINJ
11. DOBOVA 1(SLO)
12. POREČ 2
13. DINAMO 2
14. GROSUPLJE(SLO)
15. DOBOVA 2(SLO)
16. FUŽINAR(SLO)
17. ARBA 2

U najbolju sedmorku turnira u kategoriji 2006/07 izabrani su:

NINO TONSA – TRSAT
MAURO BRKIĆ – POREČ
DAVID PRŠLJA – RUGVICA
ANDREJ VUKOVIĆ – TRSAT
DIEGO JELIĆ – POREČ

Najbolji golman
LUKA ŠPOLJAREC – RUGVICA

Najbolji igrač
KARLO VARLJEN – TRSAT


U najstarijoj kategoriji na 20. božićnom turniru, mlađi kadeti 2004/05 natjecalo se 7 ekipa i igrali su po sistemu svatko sa svakim. Nakon što su ekipe odigrale predzadnju utakmicu, stvorio se krug od tri ekipe s istim brojem bodova, pa je napravljena mini tablica sa ekipama GROSUPLJE, POREČ i ZAMET, iz koje se vidjelo da ZAMET zauzima 3. mjesto, GROSUPLJE 4., a Poreč 5. mjesto.

Zadnja utakmica u kategoriji mlađih kadeta igrala se između ekipa RUGVICE i TRSATA, koje su u tu utakmicu ušle obje sa po 10 bodova na tablici, pa je utakmica dobila epitet finala. Slavila je ekipa iz Rugvice rezultatom 18:11 i osvojila 1. mjesto.

Poredak ekipa 2004/05 na 20. božićnom rukometnom turniru

1. RUGVICA
2. TRSAT
3. ZAMET
4. GROSUPLJE
5. POREČ
6. ROVINJ
7. DINAMO

FAIR PLAY EKIPA; DINAMO

Najbolja sedmorka:

TONI KLANAC – ZAMET
DAVID MIKULIČIĆ – TRSAT
MARTIN KRIZMANIĆ – RUGVICA
LOVRO RANDIĆ – TRSAT
ADRIAN LUŠIĆ – ZAMET

Najbolji golman
MATEJ GRGURIĆ – TRSAT

Najbolji igrač
NIKOLA IVANKOVIĆ – RUGVICA

Rukometni klub Poreč i roditelji volonteri zahvaljuju Sportskoj zajednici grada Poreča na pomoći u održavanju ovog jubilarnog 20. božićnog rukometnog turnira, kao i svim klubovima koji su nastupili na turniru i uživali u rukometu i sportskom druženju gotovo tri dana.