Home Rukomet Mlađi uzrasti U17 – Završnica | Pobjeda i poraz porečkih rukometaša

U17 – Završnica | Pobjeda i poraz porečkih rukometaša

Nakon jučerašnjeg otvaranja završnice Prvenstva Hrvatske gdje su mladi porečki rukometaši upisali jedan poraz danas je pred njima bio odlučujući dan.

Prvi protivnik u osam ujutro bila je momčad Rugvice. Iako su momci iz Zagreba prošlogodišnji vice prvaci Hrvatske Poreč je hrabro ušao u susret. Prvo poluvrijeme bilo je na strani rukometaša Rugvice koji su vodili čak i tri razlike. Međutim, Porečane u igri drži Kristijan Popović koji je u prvom dijelu postigao šest pogodaka.

U drugom poluvremenu gledali smo bolju igru Poreča, pa je tako Cvek u 29. minuti pogodio za +2 (14:12). Uspjeli su momci trenera Rađakovića držati tu prednost međutim Rugvica serijom pogodaka osam minuta prije kraja opet ima +1 (16:17). Poreč je odlično reagirao i nije dopustio Rugvici da “pobjegne” na veću razliku te je u samoj završnici susreta imao “mirniju” glavu i slavio 22:21. Najviše golova u redovima Poreča postigao je Kristijan Popović koji se u strijelce upisao šest puta, a četiri puta je to učinio Arian Lugar.

Nakon slavlja protiv Rugvice Porečani su još imali prilike osigurati daljnju fazu natjecanja i tako ostvariti još veći uspjeh. Na rasporedu u 15 sati bio je susret za Zadrom 1964 koji je prije te utakmice imao dva poraza.

Zadrani su puno bolje otvorili susret te nakon uvodne igre gol za gol serijom pogodaka bježi na +2 (6:4), a potom deset minuta nakon ima i +6 (12:6). Na poluvremenu je bilo 17:11 te već bilo poprilično jasno kako Poreč neće uspjeti upisati drugu pobjedu. U drugom dijelu Zadar nije dopustio Poreču da se previše približi, pa je utakmica završila 33:25. Najviše golova u redovima Poreča postigli su Malinarich (8) i Lugar (9).

Momčad Poreča tako se s dva poraza i jednom pobjedom oprostila od nastupa u četvrtfinalu završnice Prvenstva Hrvatske.